برآورد طراحی اولیه آسانسور

با سلام خدمت کاربران آسان راهبر پرشین امروز با شما هستیم با بررسی برآورد طراحی اولیه آسانسور .

در ادارات در هنگام صبح درست قبل از شروع ساعات کاری، ترافیک به اوج خود می­رسد. در اداراتی که حضور کارکنان در یک مرحله صورت می­گیرد، میزان پیک ترافیک بالاتر از اداراتی است که کارکنان بطور غیرهمزمان در اداره حضور می­یابند.

ممکن است در زمان ناهار و در انتهای روز، یا در تردد به طبقات زیر زمین، گاراژها، رستوران­ها، اتاق­های کنفرانس و سایر تاسیسات پر استفاده اوج ترافیکی وجود داشته باشد. قاعده ساده سرانگشتی برای خدمات آسانسور ادارات توسط OTIS (لندن) اتخاذ شده است که از این قرار است:

  • 1 آسانسور به ازای هر 3 طبقه—خوب
  • 1 آسانسور به ازای هر 4 طبقه – متوسط
  • 1 آسانسور برای هر 5 طبقه یا بیشتر—ضعیف.

در هتل­ها می­توان از ارقام تجربی استاندارد برای محاسبه پیک­هایی که معمولا در اول صبح و در زمان عصر با ورود مهمانان و استفاده از تسهیلات هتل روی می­دهد استفاده کرد.

با اینحال، الگوها ممکن است از اعداد و ارقام پیشنهادی متفاوت باشد و بستگی به نحوه  استفاده از هتل خواهد داشت. برای مثال، برای رویدادهایی  بزرگ-مقیاس، تردد افراد ممکن است است از معیار برنامه­ریزی نرمال تجاوز کند و این را باید به حساب آورد.

این امر غالبا منجر به این می شود که سویت­های بزرگی در طبقات پایین­تر در نظر گرفته شود. اکثر هتل­ها نیازمند آسانسورهای جداگانه برای کارکنان، حمل وسایل و مواد مورد نیاز و سایر اجناس خواهند بود.

احتیاجات خانه­های مسکونی و آپارتمان­ها شباهت بسیاری به الزامات هتل­ها دارد جز اینکه خمات به لحاظ کمیت ممکن است بسیار متفاوت باشد و این امر بطور مستقیم به مدیر ساختمان، انجمن تامین مسکن یا دولت محلی وابسته است.

در مورد آسانسورهای واقع در بیمارستان­ها به پژوهش­های زیادی نیاز است و بایستی بیماران، کارکنان، عیادت کنندگان، پرسنل خدماتی و سایرین را مدنظر قرار داد.

منبع : کتاب آسانسور هاپله برقی و پیاده رو هایم تحرک – علی خدابخش

برآورد طراحی اولیه آسانسور

Please follow and like us:
برچسب گذاری توسط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 3 =